Kategorie

Napájecí zdroje a adaptéry pro LED osvětlení

Rozdělení napajecích LED zdrojů pro LED pásky

Zásuvkový napajecí LED zdroje ( ADAPTÉRY) jsou uplatňovány hlavně v domácnostech a všude tam, kde chcete napájet LED pásky přimo ze zásuvky 230V. Na jedne straně je napajecí zdroj opatřen vidlicí, která se zasune do zásuvky 230V a na druhém konci je vyveden vodič zakončený DC konektorem.

Voděodolné napajecí zdroje jsou zdroje, které mají vnitřní součástky kompletně zality a zabraňují nežádoucímu vniknutí tekutin do zdroje. Vstupní vodiče mají hnědou a modrou barvu, na které se přivádí síťové napětí 230V, na výstupu je červený a černý vodič, kde červená je plus a černá mínus.

 

Zdroje označované jako instalační nebo průmyslové. Plechová konstrukce, většinou z děrovaného plechu, která slouží k lepšímu odvodu přebytečného tepla. Výkonější typy zdrojů jsou navíc ještě opatřeny přídavným větráčkem, který pomáhá chlazení v dostatečném odvodu tepla. Další vlastností těchto zdrojů je šroubová svorkovnice, na které se připojí přivod 230V a na výstupu ze zdroje, kde je již 12V napětí se zapojí samotný LED pásek.

Jak na výpočet výkonu zdroje pro LED pásek?

Výpočet je velice snadný, u každého LED pásku uvádíme jeho příkon ve Wattech na metr, po vybrání délky Vašeho LED pásku jednoduše vynásobíte příkon x délka pásky.

 

 

Produktů na stránce: